3 Tem 2014

SEVMEK SENİ SEVİYORUM DEMEK

Kulağına “Seni Seviyorum” diye fısıldayan bir sevdiğinin olması mutlu olmana yetecek kadar güzel bişey.

Tabi günümüze bakarsak bunu kim içten söylüyor kim laf olsun diye söylüyor anlamak çok zor.Malesef biçok insanın ağzına sakız gibi dolanan bu anlam yüklü cümleyi herkesden duymaktan bana fenalık geldi.Sadece özel olan insanlardan duymayı herzaman tercih etmişimdir.

Kelimelerin zamanla anlamlarını yitirdiği şu günlerde sanırım ağızdan çıkandan çok Hareketlerin önemi çok büyük. En zor günümde yanımda olan,hastalandığımı elimi Daha sıkı tutan iyileşmem için dua eden insanlar varsın bana”seni seviyorum” demesin.

Sevdiklerini anlamam çok zor değil.Elimi tutuyormuş gibi görünüp en ummadığım anda da beni yarı yolda bırakan insanlar da mumkunse “seni seviyorum”demekten vazgeçsin.Nekadar sahte olduklarını göremeyecek kadar kör değilim.

 “Sevgi vardır damarlarına kadar işler,sevgi vardır küçücük kalbinden bir adım öteye gidemez.”

Sevmek aşktan öte bisey.Aşk gelir geçer sevgi baki kalır.Seviyorsan birini nefesi nefesin olur.Uzakta olsa yanıbaşında da olsa ne sevgi azalır ne de sevmekten vazgeçersin.Uzaklık sevgiyi öldürmez,yakınlıkta sevgiyi çoğaltmaz.

Bazen emek verirsin sevgin için çaba gösterirsin kaybetmemek için bazen de elin kolun bağlanır sadece içinde yaşarsın sevgini seni kaybettiğini düsünür sevdiğin Ne senden haberi olur nede içine sığdıramadığın sevginden. Sevmelerin en doğrusu budur işte benim hayatımda.Bunları yaşiyorsa bi insan ancak ozaman ağzına alabilir o sihirli iki cümleyi.”Seni seviyorum “derken ruhuda gözleriyle ona eşlik ediyorsa ozaman seviyordur bu cümleyi kullanan.

Bencilce seviyorsa sevilen sadece kendini İyi etmek için seviyordur.Kendi sevgisine kapılıp senin sevgini az görüyorsa o sevgi gerçek sevgi değildir.Daha da önemlisi sevmek benim için gerekirse sevdiğinin mutluluğu icin sevilenden vazgeçmektir.Ama sevmekten değil.

 Asla yarı yolda kalmayacağınız ,içinize sığmayan büyükkkkk sevgiler yaşamanız dileğiyle..

Sevgiler :)

Gülşah ÖNEN Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 yorum:

  1. merhabalar blogunuzu yeni keşfettim ve hemen takibe aldım.bana da beklerim. sevgiler:)

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. tesekkur ederim cokk sevindim hemen blogunu inceliyorum bende :) sevgiler..

      Sil

Okuduysan ses ver ;)

Bumerang - Yazarkafe