15 Mar 2016

Yeni Umutlar ve Hayaller

aile fotoğrafı


Hoşgeldin yeni yaşım, temiz sayfalarım, küçük umutlarım, büyük hayallerim...

Gel otur karşıma önce anlaşalım. Önümüzde koca bir 365 gün var. Beni yoran insanlardan uzak duralım birlikte. Kaçmak istediklerime arkamı döndüğümde vicdanımı duyurma bana beni destekle ki arkama bakmadan önüme devam edebileyim.

Koruyucum Allah tır ama sende bir el atsan güzel olur. Bakma yaşım ilerliyor ama içimde ki çocuk hala büyümedi ayağım takıldığın da hemen kalkmak yerine düştüğü yerde ağlamaya başlıyor beni de kendine uyduruyor. Sen bize sahip çık. Kendini, varlığını, olgunluğunu hatırlat bana sık sık.

Sırtımı birilerine dayamayı severim. Hoşuma gider güveneceğim insanların elini tutmak. Ben uyarıyorum kendimi hep git duvara yaslan, illa birinin elini tutacaksan da diğer elini tut diyorum ama kafa 20 li yaşlara gidip geldiği için sallamıyor bu uyarıları. İlk darbede yaşımı ve tecrübelerimi hatırlıyorum. Bu sene artık hiç hatırlatma yapmadan unutmayayım yaşımı.

İyi günümde de kötü günümde de çok şükür en büyük destekçim önce kendim oluyorum. Düştüğümde kaldırıyorum, üzüldüğüm de kendimi motive ediyorum, yeri geliyor gaz veriyorum kendime ama bir türlü sakinleşme sürecine kendi kendime geçemiyorum. Bu konu da bana yardımcı ol fevriliğim dursun artık. Haksızlığa gelemiyorum diye diye neredeyse tüm insanların üzerine atmaca gibi saldırmak geliyor çoğu zaman içimden sen bi engel ol çünkü bazen ben bile korkuyorum kendimden.

Bana kendim kadar yakın dostlarım var. Sessizce çekip gitmiyorlar, sessizce yanımda oluyorlar ben ne yaparsam yapayım elimi bırakmıyorlar onları kaybetmeme sakın izin verme olur mu? Sayıları bir elin parmaklarını geçmese de olur az ve öz olsun. Çok insan dönemini 20 li yaşlar da kapattım çok şükür. Elimdekiler benimle kalsın yeter.

Benimle her şeye hazır ol. 3 yaş sendromun da bir kızım, erken ergenlik döneminde oğlum var. Yeri geliyor 3 yaşın da oluyorum yeri geliyor 10 yaşında yeri geliyor kendi 18 yaşımda ki kafama bağlanıyorum. Merak etme en son kendime 23 ümde anne olduğumu hatırlatıp normale dönüyorum. Şaşırma her döneme uçmaya hazır ol yeter.

Sabırla gel yanıma ne olur. Buna çok ihtiyacım var kolay yakıyorum limanları gemileri değil bak kökten limanları diyorum öyle tek tek uğraşmaya tahammülüm ve sabrım yok artık. O yüzden diyorum yanına bolca sabır ve tahammül al.

Ben kendimi kolay kolay unutmam ama sen yine de unutursam bana ÖNCE BEN demeyi hatırlatmayı ihmal etme. Ben mutsuzsam kimseyi mutlu edemem. Sahip çıkmam gereken sevdiklerim var benim onların huzuruna onlarında benim huzuruma ihtiyaçları var. O yüzden hep haykır ÖNCE SEN de bana.

Gözümü kör edecek kadar kimseyi benimsememe izin verme. Dostluk uğruna benimsediklerimden çok canım yandı. Aşacak kadar tecrübeye sahibim artık ama sen yine de şu benimseme konusunu unutturma bana.

30 lu yaşlar zordur bilirsin olgunluğun başlar, kimselere eyvallahın kalmaz tek başıma da yeterim artistlikleri alır başını gider. Ayaklarının üzerinde durulmak nasılmış hepsi bu yaşlar da öğreniliyormuş onaylıyorum doğrudur. Yine de sevmem ben egoyu önüme çıkarsa ezer geçerim ısrarla karşıma çıkarma pes edip yenik düşmem ezmeye devam ederim. Bunu da bil.

Her şeyi unutup duruyorum yaş 33 olmuş 30 deyip duruyorum dert etme kabullenirim yavaş yavaş.

Ve son olarak önce sağlıkla gel sonra huzuru çıkar çantandan ailem ve sevdiklerimle kurduğum küçücük dünyama ışık ol ve bana enerji yükle çünkü en çok buna ihtiyacım oluyor.

Ve ve ve bir dilek hakkım varsa içimden geçirmiyorum haykırıyorum sağlık, huzur, para, mutluluk kabul hepsi olsun ama önce sevgi ve barış olsun etrafta gerisini ben hallederim.

Gülşah ÖNEN
55 yorum:

 1. çok duygulandım okurken. nice mutlu sağlıklu huzurlu yaşlar dilerim gülşahcım.

  YanıtlayınSil
 2. Nice güzel, barış ve sevgi dolu yıllara, sevdiklerinle birlikte :)

  YanıtlayınSil
 3. nice senelere :) dileklerin kabul görür umarım hepimizin cok ihtiyaci var.. Ben kirklara yaklasirken, 33 kulagima o kadar genc geldi ki tadini cikar :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. zaman çok geçiyor kırklı yaşlarımı da yazarım burda inşallah :) kadın her zaman hissettiği yaştadır bosver ben 28 im mesela :) teşekkür ederim güzel dileklerin için

   Sil
 4. Çok güzel anlatmışsın canım.30 lardan sonra saçma şeylere sabır azalıyor gerçekten ama bunun yanı sıra farklı olgunluklar geliyor. Gözümü kör edecek kadar kimseyi benimsememe izin verme en çok bunu sevdim. Yeni yaşınla ilgili tüm dileklerin gerçek olsun

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederimmmm ;) en çok benimsediklerim tarafımdan canım yandı o yüzden duam dileğim hep bu yönde ;)

   Sil
 5. Doğum günün kutlu olsun adaşım :) Tüm güzel dileklerine kavuşabilmen dileği ile :) Yarında annemin doğum günü :) Nedense söyleyim dedim :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim canım :) annende bir balık burcu desene simdiden mutlu yıllar dilemiş olayım

   Sil
 6. Ailenle sevdiklerinle ; nice sağlıklı, sevgi dolu yaşların olsun inşallah. Sevgiler.

  YanıtlayınSil
 7. Nice senelere... Tüm dilekleriniz en güzel haliyle gerçekleşsin.

  YanıtlayınSil
 8. Mutlu yıllar :) 365 günün tamamının keyfi bol, derdi tasası ise çok az olsun..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim cnm sağolasınnn amin inşallahhh

   Sil
 9. Henüz çok genç ama bu satırları kaleme alacak kadar da olgunsunuz. Öylesine güzel, ince, hassas deyişler var ki.
  Umarım yeni yaşınız hep düşündüklerinize uygun biçimde yaşanır. Kendinizi ihmal etmeyin. bu gerçekten önemli. O zaman daha güçlü, daha kararlı yolunuza devam ediyorsunuz.
  Yeni yaşınız kutlu olsun, her şey dilediğiniz gibi gerçekleşsin.
  Sevgiyle...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. güzel yorumunuz için çokkk teşekkür ederimmmm sevgilerrr

   Sil
 10. Nice güzel yaşlarınız olsun. Rakamların ne önemi var, sağlıklı ve huzurlu, sevdiklerimizle geçireceğimiz günler olduktan sonra, varsın saçlarda aklar, gözlerde kırışıklıklar olsun.
  İyi ki doğmuşsunuz.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. yok ya okadar olmasın daha kırışmasın henüz hazır değilim :) çok teşekkür ederimmm

   Sil
 11. iyi ki doğdun gülşahcım :)

  YanıtlayınSil
 12. Yeni yaşınız kutlu olsun umarım dilekleriniz kabul olur, yeni yaşınızda sevdiklerinizle birlikte, sağlık mutluluk ve başarılar dilerim.

  YanıtlayınSil
 13. 365 gün 365 sayfa defter demek. Her yaprağına güzel mutlu, huzurlu, sağlıklı anlar sığdırın inşallah. Dediğiniz gibi önce sevdikleriniz ve sizin için öncelikle sevgi, barış, huzur ve mutluluk getirsin yeni yaşınız, gerisini zaten siz halledersiniz :). Sevgilerimle..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. ne güzel dilekler bunlar çok teşekkür ederimmmm kucak dolusu sevgiler

   Sil
 14. Ne güzel dilekler bunlar. Yeni yaşın kutlu olsun Gülşah.

  YanıtlayınSil
 15. çok keyifli yaşlar dilerim :) cümleleri tane tane okuduğum bu yazı ve en derin duygularını paylaştığın için ayrıca teşekkürler :)

  YanıtlayınSil
 16. Mutlu yaşlar Gülşahcığım, sevgiyle ve sağlıkla geçsin inşallah :)

  YanıtlayınSil
 17. nice sağlıklı huzurlu yıllara, duygulandırdınız çok

  YanıtlayınSil
 18. Hadi bu yılımız barışla dolu olsun ve tüm beklentileriniz gerçekleşsin İnşALLAH

  YanıtlayınSil
 19. Nice senelere.. İnşallah ailen ile güzel ve mutlu günler yaşarsın...

  YanıtlayınSil
 20. Çok güzel biz yazı olmuş Gülşah umarım yeni yaşın bu anlaşma koşullarına uyar :)
  Nice yıllara sağlık ve mutlulukla inşallah...

  YanıtlayınSil
 21. Gülşah'cığım o ne güzel, ne mutlu bir tablo öyle, MAAŞALLAHH....Allah nazarlardan korusun (Amin). Bahar kraliçesine benzettim seni, önde minik bir prenses, yanda da minik bir prens. Eşin çok şanslı. Nice yıllara sağlık, huzur, mutlulukla, tüm dileklerin kabul olsun ....sevgiler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. ayy ablam benim sen ne güzel bakıyorsun öyle :) tüm güzel dileklerin için çokk teşekkür ederimmmm

   Sil
 22. yeni yaşın çok mutlu geçsin bütün dileklerin gerçekleşsin nice yıllara :-))

  YanıtlayınSil
 23. Umut, barış, huzur, sağlık gönlünden geçen ne varsa hepsi ailenle seninle olsun...
  Daha nice güzel geçireceğim yıĺların hep olsun ailenle daim olsun...
  İyı ki doğmuşsun iyi ki blog yazmaya vaşlamışsin ki seni tanıma fırsatım olmuş hemşerim:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. aminnnn çok teşekkür ederim ne güzel bir yorum bu hemşerimm tanışmakta kısmet olur inşallahhh ;)

   Sil
 24. Doğum gününüz kutlu olsun.Yeni yaşınızla çok iyi anlaşırsınız umarım :)Sevdiklerinizle nice güzle günler dilerim...

  YanıtlayınSil
 25. Onca karanlık ve üzgün rüzgarın içinde sabah ışığı gibi bir yazı olmuş bu
  Nice mutluluklar dilerim

  YanıtlayınSil
 26. Nice yaşlarınız nice 365 günleriniz olsun.Sevdiklerinizle beraber güzel, huzurlu, sağlıklı ve mutluluklarla dolu yıllar dilerim.Çok sevgiler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. çok çok teşekkür ederimmmmm kucak dolusu sevgiler

   Sil
 27. Musmutlu , sağlıklı , umutlu , huzurlu , keyifli , aşk , bereket , sevgi ve kahkaha dolu nice yaşlara ....

  YanıtlayınSil

Okuduysan ses ver ;)

Bumerang - Yazarkafe