22 Tem 2016

Doğal Tarım Alanı Etkinliği

doğal tarım alanı etkinliği

 Günlerdir ülke gündeminin kargaşası arasında ve bunca moral bozukluğu için de atlamamamız gereken çocuklarımızın  ruh sağlığı var. Bu kadar olumsuzluk karşısında onları mutlu etmek, yüzlerini güldürmek biz ebeveynlerin en büyük görevi olduğunu çok iyi biliyoruz.

 Teknoloji ile büyümekte olan çocuklarımızın doğa farkındalığını arttırmak ve sosyalleşmesine katkı sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bugünlerde, bu konuda size yardımcı olabilecek bir etkinlik var.

 Çocuklar için ne yapabilirim diye araştırma ihtiyacı duyduğum da karşıma çıkan bu etkinliğin detaylarını paylaşmak isterim.

 Beylikdüzü Migros AVM’de kurulan “Doğal Tarım Alanı” ile çocuklar uzman çiftçiler eşliğinde kendi ürünlerini yetiştirebiliyor, doğa farkındalığı artıyor ve şehir hayatı içinde farklı alternatifler olabileceğini öğreniyorlar.

 Sebze ve meyve yetiştirme, yoğurt yapımı, tereyağı yapımı gibi farklı etkinliklerin yanında hafta sonları yapılan eğlenceli yarışmalar ile doğal tarım alanı sürekli canlı tutuluyor.

23 Temmuz’da Korkuluk Atölyesi
El becerilerini ve hayal güçlerini geliştirecekleri bu eğlenceli atölye ile çocuklar, kendi korkuluklarını tasarlıyor.

30 Temmuz’da Komşu Pazar
AVM içine kurulacak özel alanda katılımcılar kendi yetiştirdikleri ürünleri, kendi tezgâhlarında sergiliyor. Bu pazardaki satışlardan elde edilen gelir, uygun görülen bir yardım kuruluşuna bağışlanıyor. Bu sorumluluğu çocuklarımıza yaşatmak bence çok keyifli olacak.

 Çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz hem eğitici, hem eğlenceli bir etkinlik arıyorsanız Beylikdüzü Migros AVM otoparkında kurulu olan doğal tarım alanı kaçırılmayacak bir fırsat.

 Sanırım en güzel haber de; doğal tarım alanı temmuz sonuna kadar her gün açık ve uzman çiftçiler sürekli alanda olacakmış.

 Ben normal de çalışıyorum ama bu tarihlerde yıllık izin de olacağım için fırsat yaratıp çocukları götürmek gibi bir niyetim var. Bulundukları gergin ortamı bir nebze de olsa yumuşatmak için elimden geleni yapacağım.

 Çocuklarınızla eğlenceli bir  kaçamak yapmak isterseniz sizde kaçırmayın derim.

Sevgiler,
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

18 yorum:

 1. vay arkadaş çocukların toprağa basacağı alan kalmadı artık :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynen heryeri beton binalarla dolu köy geçmişi olmayan çocuklar için ktu bir durum

   Sil
 2. toprak yeşil alan göremeyen çocuklar için güzel bir etkinlikmiş

  YanıtlaSil
 3. Doğal tarım alanının AVMde olması da ayrı bir ironi :) ❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. köy hayatını avm lere taşıyacaklarsa güzel olabilir :) yeşillik uğruna köy aramaya başlayacağız yakında :)

   Sil
 4. Ne güzel etkinlik. Çocuklar toprağı tanımadan büyüyorlar rasman...

  YanıtlaSil
 5. Güzel bir proje, hiç yoktan iyi. :)

  YanıtlaSil
 6. Harika olur çocuklar için.

  YanıtlaSil
 7. çok güzel bir etkinliğe benziyor, bana da yakın ... bir uğramak lazım demek ki... sevgiler...

  YanıtlaSil
 8. aslın da tüm okullar da olmalı ,Yeşil alanlarımızı ve organik tarımımız yok olmanın eşiğin de. Güzel bir etkinlik.

  YanıtlaSil
 9. O değilde bir anne olarak bu kadar güzel işler başarmanız harika :)

  YanıtlaSil
 10. Çok güzel bir etkinlik... sehir hayati en çok çocuklara zor hayatlari kisitlaniyor.

  YanıtlaSil
 11. Buraya kızı götürme fırsatım olmadı ama bir kaç kişiden daha duyduğum kadarıyla güzel bir etkinlik olmuş. umarım bir kez daha tekrarı olur

  YanıtlaSil
 12. Ne güzel bir uygulama. En azından apartman dairelerine sıkışıp kalan çocukların toprakla ve yeşille tanışması =). Güzel bir etkinlik olmuş. Benim çocuklarım çok şanslı diye düşünüyorum. Köyümüz yok ama bahçeli bir evimiz var ve annem o bahçede çocuklarla birlikte her şeyi yetiştiriyor =). Güzel bir paylaşım olmuş Gülşah, yüreğine sağlık =)

  YanıtlaSil
 13. Ne güzel düşünmüşsün. Bence yapılabilecek en güzel etkinlik bu olmalı.. Hem belki öğrendiklerini evde de uygulayıp ufacık saksılarda minik ürünler yetiştirirler. Sevgiler,

  YanıtlaSil

Okuduysan ses ver ;)

Bumerang - Yazarkafe