6 Ara 2016

9 Yaş ve Üzeri Kitap Önerileri

hep kitap


Kitapsever Bay Tilki

Küçük Bay Tilki’nin kitaplarla olan ilişkisi diğer okurlardan çok farklıdır. Bay Tilki edebi tat aldığı kitapların kütüphanede değil de midesinde durmasını tercih eder. Kitapları büyük bir iştahla yemek gibi sıra dışı zevki olan Bay Tilki, bu merakı nedeniyle olmadık olaylar yaşar.

Bay Tilki ve Kırmızı İp
Küçük Bay Tilki, uluslararası üne kavuşan bir yazar olmuştur. Kitabı çoksatanlar listesine girer ve filme çekilir. Fakat bu kez başka bir sorun ortaya çıkar. Bir sonraki kitabı için aldığı tüm notları ve karalamaları çalınmıştır. Bay Tilki bu işin peşini bırakmamaya kararlıdır.   


Zeka Mantık Oyunları kitabını yazın almıştım Yağız çok sevdi. Bu yıl seçmeli ders olarak zeka oyunları var. Söylediğine göre derste de çok işine yaramış. Hem eğlendiren hem öğreten bu serinin devamı var. 


Dedem Bir Kiraz Ağacı; çocukluğunuza dönmek isterseniz ilk önce sizlerin okumasını tavsiye edeceğim bir kitap. Kitapta çok güzel dede torun ilişkisinden kesitler bulabilirsiniz. 

İtalyan edebiyatının güçlü yazarlarından, Hans Christian Andersen Ödülü sahibi Angela Nanetti’nin tüm dünyada
çok sevilen romanı ilk kez Türkçe’de! Kitap, sevginin büyülü sarmallarında dolanan bir çocuğun aile büyükleriyle yaşadığı sıcaklığı, taşra yaşamının sevecenliğini yansıtıyor. Ölüm gibi zor bir temayı çocuk gerçekliğine taşıyan roman, insanı doğadan koparıp, kendisine yabancılaştıran kent yaşamı üzerine de düşündürüyor. Küçük Tonino’nun aile büyükleriyle ilgili duygularını onun dilinden şiirsel bir gerçekçilikle aktaran roman, çağdaş çocuk edebiyatının klasiklerinden kabul ediliyor.

Tonino, köyde yaşayan dedesiyle anneannesine düşkün bir çocuktur. Onların köydeki sevgi ve eğlence dolu yaşamı, Tonino için anne babasının baskısından uzak, özgür günler anlamına gelmektedir. Annesi doğduğunda dedesinin dikmiş olduğu kiraz ağacı Felice ve anneannesinin beslediği akıllı kaz Alfonsina, Tonino için çok özeldir. Hele, yaşamındaki önlenemez değişiklikler, Felice ve Alfonsina’ya yepyeni bir gözle bakmasına neden olacaktır…
arka kapaktan alıntı.

Kitap seçimlerini Yağız artık kendisi yapıyor. Telefonumda ki kitapyurdu uygulamasından sepete istediği kitapları atıyor bende her ayın ilk haftası alıyorum. Arada bana da okumam için kitap öneriyor işte o zaman inanılmaz mutlu oluyorum ;)

Keyifli okumalar ;)

Sevgiler,


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

4 yorum:

 1. Zeka mantık oyunlarını ben de alıyım :)
  Oytun'da seviyor bu tarz eğlencelik kitapları...
  Dedem bir kiraz ağacı aklımdaydı ne zamandır. Gelecek ayki listeme ben de ekliyim hatta.
  Sevgiler

  YanıtlayınSil
 2. teşekkürler paylaşım için büyük kızım 11 yaşında bu kitapları alacağım...
  sevgiler
  blogdakicin.blogspot.com

  YanıtlayınSil
 3. zeka oyunlarina bakayim tesekkurler cnm

  YanıtlayınSil
 4. Bu tür paylaşımlar çok işime yarıyor. Teşekkürler.
  Bu arada 1000kitap.com sitesinin müdavimi oldum. Çok sevdim siteyi. Teşekkürler keşfetmeme sebep olduğun için.

  YanıtlayınSil

Okuduysan ses ver ;)

Bumerang - Yazarkafe