6 Ara 2018

2018 e Şekersiz 21 Gün ile VEDA Ediyoruz

sağlıklı beslenme

2018 Şubat ayında şekersiz 21 gün ile sağlıklı beslenmeye adım atmıştım sonrasında şekersiz 40 gün ile sınırları zorladım. Sonuç olarak başarmanın haklı gururunu da yaşadım. Sonrasında da şekersiz beslenme ye devam ettim. Tek kaçamağım hafta 2 kere simit yemek ve sıkça starbucks ta toffee nut içmek :) diğer tüm paketli ürünleri hayatımdan çıkardığım günden beri tekrar kullanmadım.

Şimdi 2018 yılını tekrar şekersiz 21 gün ile bitirmek istiyorum. İnstagram da benimle birlikte bu yola çıkan bir çok arkadaşım var. Deneyen kadar denemeye asla cesaret etmeyip sadece karşıdan özenen, helal ya, aferin, ben beceremem gibi alkışlayanlar da var. Sağlıklı beslenmeyi de abartmamak lazım diyenlere laf anlatmakla bile uğraşmıyorum. Çünkü biliyorum ki insan inanmadığı bir şeye kolay kolay ikna olamaz.

Benim derdim daha denemeden kendini hiçe sayanlarla :) ben yapamam diye bir şey yok ben yapıyorsam sende yaparsın benim senden ne gibi bir üstünlüğüm olabilir ki? Peki o takip ettiğin her hayalini başaran insanlardan neyin eksik olabilir hiç düşündün mü? İnanç? Cesaret? Kararlılık?

İnstagramda da anlatıyorum burada da yazmak istiyorum. Kendime ayıracak vaktim yok, çocuklar çok zamanımı alıyor, çalışıyorum, koşturuyorum vb mazeretlerin arkasına sığınan hem cinslerim; lütfen önce beyin yapınızın nasıl çalıştığını araştırın biz kadınlar cidden üstün bir yapıya sahibiz. İstediğimiz, kafamıza koyduğumuz her şeyi yapabilecek güçteyiz. Mazeret üretmek yerine nasıl çözebilirim kısmına odaklanmanız yeterli. İçinizde ki gücü keşfederek yola çıkarsanız sizi kararınızdan hiç bir şey döndüremeyecektir. Ve ne olur daha başlamadan PES ETME fikrine kapılmayın.
  "Cesaret, kendin olmak için her şeyi riske atmaktır" bu sözü hiç unutmayın.

Beyin konusunda önerebileceğim bir sürü kitap var. (kişisel gelişim kitaplarından bahsetmiyorum bilim kısmına giren beyin yapısını anlatan kitaplardan bahsediyorum) Kitap okuyamam derseniz evde iş yaparken, yolda, hatta akşam yatağınıza yattığınız anda kulaklıkları takın ve youtube üzerinden Sinan Canan, Serkan Karaismailoğlu, Oytun Erbaş videolarını mutlaka dikkatle dinleyin. Beyin kapasitesini öğrendikçe yolunuz sağlıklı beslenmeye de çıkacaktır. Yeter ki sizi motive edecek şeyleri bulun ve bir yerden başlamaya cesaret edin.

Yazı amacından çıktı :) ne diyorduk 10 Aralık 2018 Pazartesi günü yılın son şekersiz 21 güne başlıyoruz. 30 Aralık pazar günü bitiyor yeni yıl akşamı istediğiniz gibi takılabilirsiniz :)

Bu arada görselde ki kitabı da okumanızı tavsiye ederiz. Yediklerinizi sorgulamanız için oldukça etkili bir kitap diyebilirim.

İnstagram hesabım: @gulsahonen


3 yorum:

  1. Geç kaldım ama yarın başlıyorum bende 😊

    YanıtlayınSil
  2. şekersiz bir yaşam zor görünüyor..
    tamamen atamasam da hayatımdan, makul miktarlarda kullananlardanım.. ama başarabileceğimi hiç zannetmesemde demeyebilirim.. uzmanlar 21 gün kullanılmayan alışkanlıkların vücut tarafından unutulduğunu ve artık ihtiyaç duymayacağını söylüyor.. o yüzden kritik 21 gün eşiğini aşabilen başarır.. :)

    YanıtlayınSil

Okuduysan ses ver ;)

Bumerang - Yazarkafe