31 Oca 2019

Lohusa AlışverişiBenim için geçmiş bir konu olsa da biraz geriye dönüp baktığım da hamileliğim de en sevdiğim, en zevk aldığım eylem bebek ve kendim için alışveriş yapmaktı diyebilirim. Sorunsuz geçen bir hamileliğim vardı o yüzden bol bol araştırma yaparak o dönemi çok rahat atlattım.

Bloğumda doğum çantası nasıl olmalı, lohusa döneminde neler alınmalı veya bebek alışveriş listesi gibi yazılar yok. Çünkü online platform da artık her şeyi liste halinde bulmak çok kolay. Ayrıca şuna da inanıyorum ki; benim çok işime yarayan bir başkasının işine yaramayabiliyor. Tabii ki öneri de bulunmak, edindiğimiz tecrübeleri paylaşmak, fikir alışverişinde bulunmak oldukça önemli diyebilirim.

Ben bu konu da mesela ilk önce fikirlerine güvendiğim blogger arkadaşlarımın sayfalarını okuyorum. Tecrübeleri benim için çok değerli. Benimde tecrübelerime değer veren bir arkadaşım; 7 aylık karnımla çarşılarda gezdim ama istediğim gibi bir lohusa pijama takımı bulamadım dedi. Ve benim önerimi sordu. Açıkçası ben çalıştığım için vakit darlığından dolayı çarşı, pazar gezmedim bir çok alışverişimi online üzerinden yaptım. Öyle uzun uzun listelerle de yola çıkmadım. İlk 3 ay temel ihtiyaç diye kendime bir liste yaptım. Eksiklerimi de yine evden online alışveriş yaparak tamamladım.J 
Birde işin şık, sade veya aşırı süslü seçenekler tarafı var. Ben sade ve şık bir takım ararken bazı arkadaşlarım abartılı şeyler arayabiliyor. Hal böyle olunca da ben olası aksilikler kalkar başkasını bulur, benim memnun olduğum siteden başkası memnun kalmaz diye bloğuma da böyle bir paylaşım yapmadım. Fakat bu lohusa pijama olayına bir katkıda bulunmak istiyorum. Bu konuda benim fikrim sadece lohusa dönemine odaklanmadan her zaman giyebileceğim kumaş kalitesi iyi olan ve tabii ki şık bir takım bulmaktı. Hatta mümkünse aynı yerden lohusa terlik ve lohusa tacı alarak takımımı tamamlamaktı. İstediğim gibi de oldu tek bir adresten kapıda ödeme ile online alışverişimi yaptım.

En son tecrübe etmiş arkadaşlarımın da fikrini alarak size de online alışverişleriniz için lohusam sitesini incelemenizi önerebilirim. Kredi kartına taksit, kapıda ödeme, hızlı gönderim, ücretsiz değişim ve iade mevcut. Tek bir siteden lohusa döneminize ait tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca aynı şehirde olan ve ben dokunmadan almam diyenler için randevu alıp firmaya gidip istediğiniz ürünü yerinde inceleme gibi bir imkanları da var. Siz yeter ki sakin bir hamilelik geçirin her şeyin bir çözümü elbet var ;)

Sevgiler,

2 yorum:

Okuduysan ses ver ;)

Bumerang - Yazarkafe